אודות

הסיפור של מנגל

מי היה מאמין שהסיפור שלנו מתחיל בהחלטה של אדם אחד לצאת לטבע ודווקא שם הומצא הדבר הגדול הבא שהולך לכבוש את הטעם.

נשמע מסקרן? חכו שתכירו מקרוב את מנגל, גריל בחיפה, שהולך להפגיש אתכם עם אחת האהבות הגדולות שלנו כישראלים: אוכל ישראלי ופשוט, כמו שאנחנו יודעים לעשות ברמה הגבוהה ביותר.

אבל רגע, לפני שנעשה היכרות רשמית אנחנו צריכים לחזור להתחלה. מי מאיתנו לא גדל אל תוך הפיקניקים המשפחתיים בהם עשינו על האש עם המשפחה או החברים? או בכל יום עצמאות, החג שעושה כבוד למנגל ולאוכל הישראלי על האש כמו שכולנו אוהבים. אותו אדם שיצא לטבע (את שמו אנחנו שומרים במערכת כמובן) החליט לסגל לעצמו תחביב חדש – על האש. כמו כל ישראלי ארז בשרים בצידנית, העמיס את המנגל על הרכב ויצא לטבע, ליערות הכרמל.

אוכל של כולם

אותה בריחה לטבע התחילה למשוך את החברים, אנשים התחילו לדבר ולאט לאט ה"סוד" הפך להיות תופעה חברתית של ממש כאשר בכל יום הצטרפו חברים חדשים לבריחה אל הטבע, אל המנגל.

בדיוק באותה נקודה נרקם הרעיון, התופעה התרחבה ויותר אנשים הצטרפו כדי ליהנות מהאוכל הישראלי הכי פשוט, מחוויית ה״ביחד״ של אנשים שעושים על האש ומשם דבר רדף דבר והוביל ללידתו של התינוק החדש והצעיר של משפחת צפרירים 1 – "מנגל" חיפה.

אם אתם מכירים את אחיו הגדול והמבוקש בחיפה, "צפרירים 1", אתם בוודאי יודעים שאנחנו אוהבים לעשות את הדברים בצורה הכי מיוחדת שיש. מנגל, על האש בחיפה, נוצר מאהבה אמיתית לאוכל ישראלי, מהרצון לייצר מזנון ייחודי שבו כל אחד יכול להגיע, להזמין את הבשר שהוא הכי אוהב ולתפוס מקום לצד אנשים אחרים שכולם חולקים את אותה אהבה: אוכל ישראלי על האש.

טעם שכולנו אוהבים

שנחזור שוב לפיקניקים בילדות? מה שאפיין אותם היה המנגל שסביבו היינו מתקבצים וממנו אהבנו לאכול כאשר ריח הצלייה של הבשר כישף אותנו. בדיוק את התחושה הזו רצינו לייצר במקום החדש שלנו, במנגל חיפה. כיצד עשינו את זה? כשחולמים בגדול אז מייצרים חוויות שקשה לפעמים לדמיין, לכן ברגע שתכנסו למנגל אתם תעמדו מול גריל עצום יצוק מברזל ברוחב  ארבעה מטרים שניצב במרכז המקום, מבט אחד בגריל שלנו יגרום לכם לרצות ולהזמין מנה גם אם אתם לא ממש רעבים באותו הרגע.

מנגל, הזמן שלכם להתמכר לאהבה החדשה שתכבוש את הטעם.